Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Giriş

Kayıt Ol

TEKNO AİLESİNDE SİZİ DE GÖRMEKTEN MUTLULUK DUYARIZ.

YotaPhone 2 Çift Ekranlı Akıllı Telefon

YotaPhone 2 Çift Ekranlı Akıllı Telefon

Akıllı Telefon YotaPhone 2 Rus Üretici Yota Tarafından Geliştirildi.

Tanıtımı geçen sene Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafın dan yapılan YotaPhone 2 dünya pazarlarında boy göstermeye başlıyor. Aralık ayı içinde çoğu Avrupa üklesinde satışa çıkan çift ekranlı YotaPhone 2 , Türkiye piyasasına girmeye hazırlanıyor. Önümüzdeki günler de ülkemizde satışa sunulacak YotaPhone 2 ’nin Türkiye fiyatı 1.999 lira olarak belirtildi.


YotaPhone 2

YotaPhone 2 ’nin en mühim özelliği şüphesiz arka bölgedeki 4.7 inç büyüklüğündeki e-kağıt ekran. Bu ekran yardımıyla kullanıcılar telefonu e-kitap okuyucusu olarakda kullanabiliyor.

“Yota Devices Ortadoğu ve Afrika Başkan Yardımcısı Abdul Karim Sawan, YotaPhone 2 ’nin akıllı telefon ve e-okuyucu nun özelliklerini bir araya getirdiğini ifade ederek, “Okumayı günlük yaşamının bir parçası durumuna getirmiş insanlara her ortamda okuma basitliği sağlıyor. Türkiye, her vakit şaşırtan devrimlere liderlik eden Yota Devices için potansiyeli çok yüksek ve kıymetli bir piyasa. YotaPhone ile yenilikçi ve duyarlı Türk kullanıcısı arasında harika bir uyum olduğunu düşünüyoruz” açıklamasını yaptı.

YotaPhone 2 1

Android işlemcisini kullanan bu yenilikçi akıllı telefonun mühim bir özelliği ise ‘sürekli açık ekran’ı. Fakat az enerji harcıyor. Yota Enerji teknolojisi, batarya ömrünü 2 katına kadar uzatabilliyor. Bunu yanında, Yota Mirror özelliği ile ekran kilidini açmaya gerek duymadan navigasyon, e-posta ve sosyal medya bildirimleri gibi verileri İkinci ekrana taşıyarak daimi görünürlük de kazandırmakta. Yota Snap ’la barkod ve uçuş kartı verileri de her vakit el altında.

YotaPhone 2 1
YotaPhone 2 ‘nin Teknik Bilgileri

– 5 inç Full HD anaekran a sahip
– 4.7 inç 540 x 960p e-mürekkep ekran bulunuyor
– Android 5.0 işletim sistemi
– 2.3GHz Snapdragon 801 İşlemci bulunuyor
– 2 GB RAM
– 32 GB dahili depolama kapasitesi
– Kablosuz şarj desteği
– 2.500 mAh pil
– Bluetooth ve NFC
– 2 MP ön ve 8 MP arka kamerası
– 3 gün batarya ömrüne sahip
– 145 gram ağırlığa sahip

Bir önceki yazımız olan ZTE Blade V6 Türkiye Pazarına Girdi! başlıklı makalemizde TT175, Turkcell T60 ve Vodafone Smart 6 hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar HakkındaÇAYLAK

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>