Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Giriş

Kayıt Ol

TEKNO AİLESİNDE SİZİ DE GÖRMEKTEN MUTLULUK DUYARIZ.

Uni-Cub Honda motosikletinin sürücüye ihtiyacı yok !

Uni-Cub Honda motosikletinin sürücüye ihtiyacı yok !

Uni-Cub Honda motosikletinin sürücüye ihtiyacı yok, kendisi sürülebilir.

Honda CES 2017 de orijinal olarak Uni-Cub kişisel taşıma aygıtı için geliştirdiği teknolojiyi kullanan, kendinden dengeli bir motosiklet konsepti gösterdi.
Honda motosikletinin yıllarca kendisini dengeleyen benzersiz bir tekerlekli motosiklet olan Uni-Cub‘un kişisel hareket kabiliyeti var. CES 2017’de Honda, bu teknolojiyi, gerçek dünya ile daha ilgili bir kendinden dengeli motosiklet yapmak için nasıl kullanılabileceğini gösterdi.

Honda kendini dengeleyen motosiklet !

Honda’nın kendini dengeleyen motosikleti, kişisel ulaşım cihazı için geliştirilen teknolojiyi ödünç almış aslında hiçde kötü bir fikir değil motor sürücüleri yada motor severler dünyasında yeni bir çığır açacağı kesin gibi görünüyor. Hem kullanışlı hemde inanılmaz derecede havalı olmuş.

Honda basın toplantısında binicilere takılı olmayan bir Uni-Cub sahne arkasından devrildi, bunu başka bir motosiklet izledi, ardından başka bir motosiklet de kendinden dengeli hünerle bir biniciden kurtuldu.

Motosiklet üzerindeki ölümcül kazalar, Otoyol Güvenliği Sigorta Enstitüsüne göre, motosikletler için güvenlik teknolojilerinin daha az bulunabilirliğini kısmen yansıtan otomobillerden 27 kat daha hızlı gerçekleşiyor. Honda‘nın yeniliği motosikletlere bir biniciyi dik tutmak için daha fazla stabilite ve kararlılık veriyor.

Kendini dengeleme kesinlikle bir ayağını yere koymak zorunda kalmamanın kolaylığı demektir.

Yan yararı olarak, Honda sözcüsü Sage Marie motosikletin kendi kendine sürüş kabiliyetine sahip olabileceğini söyledi. Örneğin bir bisikletçi bir restoranda bisiklet parkurundan indikten sonra bisiklet park yerini bulurken, sürücü içeriye bir şeyler yemeğe gidebilir.

Bir önceki yazımız olan AirBar , MacBook için Geldi. başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yazar HakkındaÇAYLAK

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>