Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Giriş

Kayıt Ol

TEKNO AİLESİNDE SİZİ DE GÖRMEKTEN MUTLULUK DUYARIZ.

Samsung QLED TV’ler LG’nin OLED’ine Karşı

Samsung QLED TV’ler LG’nin OLED’ine Karşı

Samsung QLED TV’ler LG’nin OLED’ine Karşı Sıkı bir Mücadele Veriyor.

 

Samsung dünyadaki bir numaralı TV üreticisidir, ancak lüks ve yüksek fiyatlı televizyonlar en prestijli ve kârlı olan televizyonlar söz konusu olduğunda, LG güçlü bir şekilde yükseliyor.

Samsung şimdiye kadar giderek daha uygun fiyatlarla test ettiğimiz en iyi görüntü kalitesini sunan LG‘nin OLED televizyonlarıyla savaşmak için A oyununu Q şeklinde sunuyor.

Şirketin CES 2017‘de piyasaya sunduğu yeni QLED TV‘ler Q7, Q8 ve Q9 serilerini içeriyor. Fiyatlandırma, kullanılabilirlik ve boyutlar doğrulanmadı, ancak şirket resim kalitesi ve diğer özelliklerle ilgili iddialarının çoğunu açığa çıkardı.

Samsung QLED TV'ler

Tüm Samsung QLED TV’ler , ışık çıkışı (parlak noktalar 2000 nits’e kadar, OLED‘in iki katı) ve renk performansını iyileştiren yeni bir kuantum nokta teknolojisine sahip. Samsung, OLED’e kıyasla farklı ışık seviyelerinde daha doğru renk üretmek için “yüzde yüz renk hacmi” sözü veriyor. Bu ekstraların gerçek dünya program materyalinde ne kadar fark yarattığını hala görüyoruz.

Samsung’un geçen yılın aksine, Q9’un en iyi TV serisi, kavisli bir ekran yerine düz bir ekrana sahip. Q8 serisi ise kavisli iken Q7 düz ve eğimli modeller sunuyor. Samsung, üçü arasındaki görüntü kalitesi farklılıkları konusunda ayrıntılı bilgi vermedi.

Q9’un amiral gemisi de dahil olmak üzere üç Q setinin hepsinin, kenar aydınlatmalı yerel karartma teknolojisini kullandığını belirtti. Deneyimlerimize göre diğer birçok high-end LCD’lerde bulunan tam dizi loş karartmaya göre daha düşüktü.

Kurulum

Samsung QLED TV’ler görüntü kalitesi ötesinde Samsung,   “common pain points.” (ortak sıkıntı noktaları) dediği konuyla ilgileniyor. Bir yenilik, Q9’a dahil olan süper-floş bir “No Gap” duvara montaj parçası ve diğer takımlardaki isteğe bağlı bir aksesuardır. Duvarın içine sıkıca sarılmanın yanı sıra, eğilme ve basit tesviye işlevleri ile kurulum kolaylığı sağlar.

İsteğe bağlı standlardan bir çift, şövale ile dizayn edilmiş ve bir başka da oturaklı bir tabana tekerleği ile sunuluyor.

Q setlerinin tümü Samsung’un One Connect kutusunun girdileri evde kullanıyor. 2017’de yeni olup neredeyse görünmez olan 5 metrelik bir fiber optik göbek bağı üzerinden TV’ye bağlanıyor. 15 metrelik bir seçenek de mevcut olacak. One Connect kutusu ayrıca bileşenleri bir dolabın içine daha kolay yerleştirmek için kablo kutularını ve diğer cihazları kontrol etmek için IR komutlarını kullanabileceğini de değerlendiriyoruz.

Samsung QLED TV'ler

Daha Akıllı Spor ve Müzik

Samsung QLED TV’ler Akıllı TV sistemi, 2016’ya benzer ve taktığınız dişli kutusunu otomatik olarak tespit edebilme özelliği ile eksiksiz bir şekilde tamamlanmıştır. Şirket, telefon ekranında büyük ekran görünümünü taklit ederek geliştirmiştir ve Netflix gibi uygulamalarda film arayabilir ve izleyebilirsiniz. Chromecast‘te olduğu gibi, telefonunuzdan TV’ye.

Samsung QLED TV'ler

2017 için yeni, en sevdiğiniz favorileri girmenize ve oyunlarındaki hava koşullarında bildirim almanıza olanak tanıyan bir Spor işlevi (ne yazık ki DVR’ınızı otomatik olarak programlamıyor). Bu arada Müzik özelliği, herhangi bir kaynaktan gelen müziği otomatik olarak tespit etmek için Shazam‘ı kullanıyor ayrıca, Spotify veya benzeri bir uygulamayı yüklediyseniz şarkıyı bulabilir ve çalabilirsiniz.

Samsung QLED TV’ler

  • Yeni kuantum nokta teknolojisi
  • Kenarlarda Yayan Lokal Karartma
  • 1500 ila 2000 nits zirve parlaklığı
  • Daha geniş renk hacmi
  • Boşluklu duvar montajı yok (Q8 ve Q7’de isteğe bağlı)
  • Spor ve Müzik akıllı TV işlevleri yeni ve artı olarak öne çıkıyor.

Bir önceki yazımız olan Lenovo'nun ThinkPad X1 başlıklı makalemizde Lenovo, Lenovo'nun ThinkPad X1 ve ThinkPad X1 hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar HakkındaÇAYLAK

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>