Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Giriş

Kayıt Ol

TEKNO AİLESİNDE SİZİ DE GÖRMEKTEN MUTLULUK DUYARIZ.

Samsung Galaxy S8 ‘de Son Durum

Samsung Galaxy S8 ‘de Son Durum

Samsung Galaxy S8 : Samsung’un 2017’de Geri Dönüş Telefonu.

Samsung çöktü ; Galaxy Note 7 cep telefonları patladığında, şirketin ateşli düşüşü çok sert oldu ama akıllı telefon serisi bitmedi. Samsung 7’deki üretimin geri çağrılması ve sonra tamamen durdurulması sonrasında Samsung’un kârlarının neredeyse sekiz yıldaki en düşük seviyesine inmesine rağmen, daha güvenilir, daha çok ateşe dayanıklı telefonlar ufukta. Şirket, davaların yanı sıra atılım yapıyor, yanıcı telefonların ötesine geçen aletler de.

Ve bu yüzden Koreli üretim devisinin bir sonraki telefonu olan Samsung Galaxy S8 ‘de bu kadar çok yenilik var.

Geçen Mart ayında piyasaya sürülen Galaxy S7‘ye yönelik yeni nesil bir takip sunuyor. Samsung’un henüz Samsung telefona sahip olmayan yeni alıcılar kazanma çabalarını yönlendiren ilk telefon olacak ve açık olmak gerekirse Note 7’den farklı olarak, Galaxy S7 ile yangın veya patlama iddiaları bulunmadığından, en azından bu çizginin ünü bozulmamış.
Samsung Galaxy S8 , Samsung’a olağan dışı teknoloji veya taban fiyatlarıyla alıcıları markaya geri çekme şansı bulunuyor. Samsung , gerçekten harika bir telefon yapma gücüne sahip. Sonuçta, benim gibi yorumcular başlangıçta Not 7’yi Samsung’un şimdiye kadar yaptıkları en etkileyici telefonlardan biri olarak ödüllendiler. Soru şu: Samsung Galaxy S8 , Not 7’deki çöküntü sonrasında alışveriş yapan kişileri yeniden odaklamak için yeterli donanıma sahip olacak mı? Ve Samsung, alıcıların güvenini geri kazanabilir mi?

Samsung Galaxy S8 ilk başlangıcından aylarca uzakta olabilir, ancak kaçak ve söylentiler zaten başlamış durumda.

Note 7 Dramı Sebebiyle Erken Galaxy S8 Lansmanı Yok.

Bu noktada, bazıları Galaxy S8’in İspanya’daki dev Mobile World Congress etkinliğiyle bağlantılı her zamanki geç Şubat / erken Mart döngüsünden daha önce Samsung’un toparlanmasını başlatmaya çalışacağını öne sürdü. Note 7 konusunun kısmen telefonun zamanından önce gelmesi için acele edilen bir işten kaynaklanabileceği göz önüne alındığında, özellikle de Samsung’un hâlâ neyin yanlış gittiğini tespit etmeye çalışması durumunda, beklentiler ertelenebilir.

Aslında, Beklenenden Daha Sonra Gelebilir.

Başka bir söylentiye göre Samsung, ilk etapta patlamaya yol açan hatayı iyi tespit etmek ve düzeltmek için Nisan ayına kadar bekleyebilir. Bir diğer büyük patlama, markanın güvenilirliğinden geriye kalan şeyleri de yok edebilir. Her iki durumda da, scuttlebutt‘ın başka bir kısmı, telefonun üretici yazılımının zaten üretime girdiğini söylüyor.

Tüm Ekran, Her Zaman.

Güney Kore’den bir rapora göre, önümüzdeki yıl Galaxy S8’in yüzü, yüzde 90 oranında ekran olabilirken, yüzde 80’lik bir ekran çerçevesi için beklenti fazla. Telefonun tüm ekran görüntüleneceği yeni bir raporu ve Galaxy S8’in tüm ana düğmesini – parmak izi okuyucu da dahil olmak üzere – atabileceğini ve ekranın altında bulunan bir optik sensörü kullanacağını öne sürüyor.

Samsung’un ortağı Synaptics, kendi optik parmak izi tarayıcısını piyasaya sürdü. Bu ikisinin aynı olması mümkündür.

Bu, ilk kez neredeyse çerçevesiz bir ekran göreceğimiz anlamına gelmiyor. Çinli telefon üreticisi Xiaomi, seramik destekli Mi Mix olan bu teknoloji de son girişimini yayınladı.

Samsung Galaxy S8, iPhone gibi Kulaklık Setini de Kaybedebilir.

Galaxy Note 7 ilk kez piyasaya çıktığında, Samsung bana kulaklık girişinin “gurur” verdiğini söyledi. En son çıkan söylenti doğruysa bu ayar değişebilir. SamMobile, kablolu kulaklıkları takmak için kullanılan ses jakının iPhone’un varolmayan bağlantı noktasına döneceğini söylüyor.

Bunun yerine, telefon sahipleri, kablosuz Bluetooth bağlantılı kulaklıklar (bu gibi) veya telefonun beklenen USB-C bağlantı noktasına takılan kulaklıklar (doğrudan ya da bir adaptör dongle vasıtasıyla) kullanmak zorunda kalacaklar.

Süper Yüksek 4K Çözünürlük.

Ayrıca, Samsung’un bir sonraki büyük telefon için S7’nin mevcut çözünürlüğünü (2,560 x 1,440 piksel) 3,840 x 2,160 piksel çözünürlüğüne kadar 4K çözünürlüğüne yükseltmesi ve ultra yüksek çözünürlükte olması bekleniyor.

Sony, Xperia X Performance ile Samsung‘u geçen yıl UHD zirvesine taşıdı. O sırada TV eleştirmeni David Katzmaier ve ben böyle bir hareketin başarısız olduğunu savunmuştum ancak telefonlarda yavaş yavaş hayranlarını artıran VR kulaklıklar (Samsung’un kendi Vites VR’si gibi), telefonunuzda daha fazla piksel olması konusunda  bir olay daha var. Bu TV’nizde olduğundan daha fazla.

Belki de Değil.

Çelişkili bir söylenti bunun gerçekleşmeyeceğini ve bunun yerine Galaxy S7 (2.560×1.440 piksel) ile aynı 2K ekran çözünürlüğüne sahip olacağını ancak AMOLED ekran malzemesinin yeni bir sürümüyle yapılmış bir röportaj olduğunu söylüyor. Sonuç: Ekran kalitesi hala gelişmesi bekleniyor.

Galaxy S8 ve Eğimli Ekran Edge Aynı Olabilir.

Başka bir söylenti göre Galaxy S8, S7 Edge ile aynı eğri kenarlara sahip olabilir. Ancak bu Samsung’un yalnızca bir telefon satacağı anlamına gelmiyor. Yeni bir geleneğe ayak uyduran Galaxy S8, yine de iki boyutta olabilir.

İki Arka Kamera ve Yolda Daha iyi Selfiler.

Kore’den bir rapor, tıpkı iPhone 7 Plus , LG V20 ve Huawei P9‘da olduğu gibi arkadaki iki kameraya işaret ediyor.

Samsung’un bir sonraki ön yüz kamerası, telefonun ana kamerasındaki otomatik odaklamalardan farklı teknoloji kullanarak Galaxy S8’e otomatik odaklamayı da getirebilir. Bu kamera modülünün çıkmasını da düşünmeyin. Kore dışındaki söylentiler, bu modülün telefonun yüzü ile aynı hizada kaldığını iddia ediyor.

Samsung Galaxy S8 , Basınca Duyarlı bir Ekrana Sahip Olabilir.

Evet, evet, bu söylentiyi Galaxy S7’nin bir ekrana sahip olacağı varsayılan alt menülerden (Apple’ın Apple iPhone için 3D Touch’ı gibi) açıp kapatabileceğinizden önce duyduk. Hiç olmadı, ama belki bu sefer bir Koreli kaynak bildirdi.

Bixby Adında bir AI Yardımcısı Olabilir.

Bixby adında bir dijital asistan için bir patent başvurusu, Samsung’un bu alandaki niyetlerinin iyi bir göstergesidir. Bilgi, Galaxy S8’in yeni bir dijital asistan ve belki de başlatmak için özel bir düğme olacağı söylentileri ile güzelleşiyor. Yeterince Samsung, tesadüfen Apple’ın Siri’sini patlatan AI başlatma Viv’i satın aldı.

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy Note 7 'nin YASAK Kabusu Sonuna Erebilir. başlıklı makalemizde Samsung Galaxy Note 7 hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar HakkındaÇAYLAK

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>