Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Giriş

Kayıt Ol

TEKNO AİLESİNDE SİZİ DE GÖRMEKTEN MUTLULUK DUYARIZ.

Quora 100 Milyondan Fazla Kullanıcıya Ulaştı!

Quora 100 Milyondan Fazla Kullanıcıya Ulaştı!

Quora 100 Milyondan Fazla Kullanıcıyı Aştı.

Kullanıcıların sorular sorduğu ve bu soruların başka kullanıcılar yönünden yanıtlandığı Quora , 100 milyon kullanıcı miktarını aşmayı becerdi.
İnternet kullanıcılarının hepsi ömürlerinin bir alanında bilmedikleri bir şeyi internette aratmışlardır. Quora 100 Milyondan Fazla Kullanıcıya Ulaştı. Sorularının ardı arkası gelmeyen ve sahip olduğu verileri paylaşmayı seven insanlarla dolu olan internet , Quora gibi büyük bir soru-yanıt platformunun doğmasını sağladı.2_cleaned

Quora , birtakım sorulara bulunduran yalnız bu soruları soracak şahıs bulamayan internet kullanıcıları için yaratılmış özel bir platform. Bu platformda bulunan kullanıcıların hepsi yalnızca veri paylaşımında bulunmak ve başka kullananlara yeni bir şeyler öğretmen için oradalar. Platforma üye olan herkes istediği hususta sorular sorabiliyor ve istediği soruyu yanıtlayabiliyor.

3

Quora‘ya üye olduğunuz ilk anda karşınıza hangi alanlar ile ilgili olduğunuzu ve hangi hususlardaki yanıtları görmek dilediğinizi soran bir bölümle karşılaşıyorsunuz. En az 10 adet husus tercih etmeniz gereken bu bölgede televizyondan spora , yemek pişirmeden fotoğrafçılığa kadar her şey var. İlgi alanlarınızı tercih etmenizin sonrası kendi haber kaynağınızı meydana getirmenizi talep eden site , belirli hususlarda açılmış olan değişik husus başlıklarını beğenmenizi ve haber akışınıza eklemenizi sağlamakta. Mesela husus olarak bilimi belirlediğiniz ve bilim içinde “uzay” husus başlığını aratıyorsunuz. Uzayın bilimsel tarifinın olduğu ve kuramsal bulguların bulunduğu sayfalara ulaşabiliyorsunuz.

Bu biçimde işleyen Quora , Ocak ayında 80 milyon kullanıcıya sahip olduğunu belirtmişti. Kullanıcı miktarını çabucak çoğalmaya devam eden soru-yanıt platformu , birkaç gün 100 milyondan çok kullanıcıya vardığını bildirdi. Sadece 1-1 ,5 ay içinde kullanıcı miktarını %25 arttıran platformun vardığı rakamlar , bu orijinal fikrin ne kadar sevildiğinin bir göstergesi.

Bir önceki yazımız olan Çalışılacak En Güzel Ortam ? başlıklı makalemizde Çalışılacak En Güzel Ortam, çalışma ve en iyi çalışma ortamı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar HakkındaÇAYLAK

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>