Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Giriş

Kayıt Ol

TEKNO AİLESİNDE SİZİ DE GÖRMEKTEN MUTLULUK DUYARIZ.

PLAYSTATİON VR’ın ÇIKIŞ TARİHİ HAKKINDA İLK AÇIKLAMA

PLAYSTATİON VR’ın ÇIKIŞ TARİHİ HAKKINDA İLK AÇIKLAMA

PLAYSTATİON VR’IN ÇIKIŞ TARİHİ HAKKINDA İLK AÇIKLAMA

PlayStation VR’a Daha başlangıçta çıkış tarihi verilmeyen ilk ipucu Gamestop CEO’sundan geldi.
1990’lı senesinin başındaki bilim-kurgu filmleri çılgınlığından sürat aldıktan sonra , ilk kez Nintendo Virtual Boy ile evlere giren sanal realitelik aygıtları , devresinin teknolojisinin zayıflığı nedeniyle kâr edememiş

ve gelecekte yeniden dönmek üzere rafa kaldırılmışlardı hatırlayacağınız gibi. Gerçekten de uzun bir devre süresince yeni bir deneme görmedik , ta ki Oculus meydana çıkıp Kickstarter’da istediği parayı toplayana dek.

PlayStation VR'ın ÇIKIŞ TARİHİ HAKKINDA İLK AÇIKLAMA 2_cleaned

Geldiğimiz noktada 2016 senesi “VR senesi” olarak adlandırılacak gibi duruyor çünkü Oculus Rift ön siparişleri almaya başladı , HTC Vive bu ay bitiminde başlayacak ve piyasanın en güçlü isimlerinden Sony de PlayStation VR’ı bu yıl içerisinde kullanıcılarına kavuşturacak gibi duruyor.

PlayStation VR konusu ile ilgili açıklama ile Sony’den değil , ünlü oyun ve alış veriş portalı Gamestop’un CEO’su Tony Raines’den geldi. Raines , Fox News’a yapmış olduğu bildirimde bellibaşlı VR oyunlarının pazara çıkışları için hazırlandıklarını , bu hususta görüşmelerinin sürdüğünü anlatırken fazlaca mühim bir bilgi de paylaştı. Raines’e göre Sony PlayStation VR sonbaharda pazara çıkmaya hazırlanıyor.

Öncelik ile söyleyelim , VR aygıtlarının her eve girmesi uzun vakit alabilir çünkü Oculus Rift’in satış fiyatı yurtdışında 600$ , bu da ülkemize gelmesi durumunda 3000 TL seviyesinde bir fiyat etiketine sahip olacağını işaret ediyor ihtimal dahilinde vergiler hesaba katıldığında. Hem de Oculus Rift’ten verim almak için 5500 TL seviyesine malolacak son derece kuvvetli bir oyun bilgisayarına gereksiniminiz var. Bu ayın bitiminde ön siparişe sunulacak olan HTC Vive’ın fiyatının ise bunun da üstünde olması beklenmekte.

PlayStation VR'ın ÇIKIŞ TARİHİ HAKKINDA İLK AÇIKLAMA 1_cleaned

Hal bu şekildeyken , yeni bir sistemde gerektirmemesi ve potansiyel oyun desteğinin rakiplerinin önünde olması bundan dolayı PlayStation VR’ın hali çok kritik. PS4 kamerası ve konsolun beraberinde PlayStation VR’a ne kadar ödeyeceğiniz şimdilik açıklanmamış olsa da beklentiler 400$ civarında olacağı tarafında. Yani burada da maliyetler düşük sayılmaz.

Bakalım sanal realitelik çılgınlığı bu defa her eve girmeyi becerebilecek mi? Hayatımızda ne gibi değişiklikler olacak? merak edilen konular arasında yer almaktadır.

PlayStation VR ile ilgili video;

Bir önceki yazımız olan NO.1 D5 Android KitKat 3G Akıllı Saat başlıklı makalemizde akıllı saat, Android 4.4.2 ve Android 4.4.2 KitKat hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar HakkındaÇAYLAK

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>