Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Giriş

Kayıt Ol

TEKNO AİLESİNDE SİZİ DE GÖRMEKTEN MUTLULUK DUYARIZ.

NO.1 D5 Android KitKat 3G Akıllı Saat

NO.1 D5 Android KitKat 3G Akıllı Saat

NO.1 D5 , Görkem Yıldırım 20 Ocak 2016 İncelemeler

Akıllı telefonlar ve saatler üreterek sektöre giren ve ismini duyurmayı hedefleyen Çin odaklı NO.1 şirketi daha önceki akıllı saatlerini geride bırakacak NO.1 D5 modelini satışa sundu. Test merkezimizde liderdi. Akıllı saatler genellikle akıllı telefon ve tabletlerin bir eki gibi kullanılıyor. NO.1 D5 ’in farkı ufaltılmış bir akıllı telefon gibi zira iç kısımda nano SIM kart yuvası ve 2G/3G desteği de var yani telefon olmadan telefon görüşmesi yapılabilmekte. İnternette gezilebiliyor.
Beyaz renkli ve küp şekilli bir kutuyla gelen saat etkin şekilde korunmuş halde. Test örneği olduğu için kutu üstünde marka ve model logosu yer almıyordu.
teknoaile NO.1 D5
Kutu içerisinden aksesuar olarak çıkanlar manyetik şarj yuvası , microUSB veri ve şarj kablosu , mini tornavida ve arka kapağa özel dört yedek vidası da var. Herhangi bir kullanma klavuzu yok.
Ön bölümü 1.3 inç genişlikli dairesel dokunmatik 360 x 360 piksel IPS ekran işgal ediyor. Sağda tek bir düğme var. Kayış deri görünümlü ve kasa çelik. Malzeme ve işçilik kalite yüksek. Çift çekirdekli 1.2 GHz İşlemci ve 400 GPU’ya sahip olan MediaTek MTK6572AW’den güç alıyor. 512 MB RAM ve 4 GB dahili depolama (1.98 GB kadar artırmak mümkün) var.

 

NO.1 D5_cleaned

Arkada çelik kapak var ve dört vidayla sabitlendiğinden sökmek basit değil ancak su dayanımı sağlıyor. Üstteki delikler hoparlör çıkışı ve ortadaki nabız ölçer için yeşil LED göz alıcı için. Sağdaki dört pinse şarj yatağındaki pogo pinlerle eşleşiyor.
NO.1 D5 , 47.4 x 47.4 x 13 mm ebatlarındaki saat 77.5 gram gelmekte. Kayış dahil classic manzara görünümlü. Kayışlar değiştirilemiyor zira içlerinde GSM , Bluetooth , GPS antenleri var. Evet yanlış duymadınız! 2G(850/900/1800/1900)&3G(850/2100) veri bağlantısına ilave olarak 2.4 GHz Wi-Fi , Bluetooth 4.0 ve hem de GPS de var!
Şarj eder iken saati ters yerleştirmek gerekmekte ki bu şarj yuvasının daha iyi düşünülmesini isterdik. Manyetik olmasından mıknatıs etkileriyle sabitleniyor ve çıkarması da basit.
Kapağı çıkarınca nano SIM kart yuvasını bulduk ve yerleştirdik ancak microSD kart yuvası yok. Diğer akıllı saatler aksine 450 mAh kapasiteli olduğu söylenen bataryaya erişilemiyor ve değiştirilemiyor. Büyük hoparlör ve çerçeve süresince su tutma özelliği olan lastik ilgi çekiyor. D5 , titreşim motoru da içermekte.
Metal arka kapakta İki adet neodymium mıknatıs var ve bu sayede şarj beşiği sabitleniyor. Hoparlör üstüne denk gelen kaplamaysa su tutma vazifesi üstleniyor. Android 4.4.2 KitKat yüklü olan aygıt kolay bir ifadeyle ebatları küçültülmüş bir akıllı telefon. Kompakt yapının en büyük üstünlüğü küçük ekranda görüntüleme ve klavye kullanma zorluğu. Bluetooth klavye ve farelerle uyumlu. Play Store ortamında program indirilebiliyor ve birtakım programlar dairesel ekrana uymuyor. Türkçe menü sahibi olan aygıta adapte olabilirseniz bundan sonra akıllı telefon taşımanıza gerek kalmayacak! 125 dolar fiyatla satın alınabiliyor.

Bir önceki yazımız olan Teknoloji Esiri Çocuklar ..! başlıklı makalemizde teknoloji bağımlılığı ve teknoloji esiri çocuklar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar HakkındaÇAYLAK

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>