Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Giriş

Kayıt Ol

TEKNO AİLESİNDE SİZİ DE GÖRMEKTEN MUTLULUK DUYARIZ.

Nest Akıllı Ev Büyüyor.

Nest Akıllı Ev Büyüyor.

Nest ürünleri yakında İspanya, İtalya, Almanya ve Avusturya’da satışa sunulacak.

Nest ürünleri yakında dört farklı ülkede satışa sunulacak.

Google / Alphabet‘ın akıllı ev markası Nest, bugün İspanya, İtalya, Almanya ve Avusturya‘ya perakende bir genişleme gerçekleştirdiğini açıkladı. Nest ürünleri 190’dan fazla ülkede kullanılırken daha önce yalnızca ABD, İngiltere, Belçika, Kanada, Fransa, İrlanda ve Hollanda‘da satılmaktaydı. Resmi perakende listesine dört ülke daha eklenmesi, Avrupa akıllı ev pazarındaki varlığını artırabilir.

Ama o kadar hızlı değil. Nest‘in termostatı, duman ve karbon monoksit dedektörü, kapalı kamera ve dış mekan kamerası, durumu ülkeye göre değişir. İşte Nest‘in planlanan ürün tanıtımına genel bir bakış, doğrudan resmi basın bülteninden:

  • İspanya – Nest Learning Thermostat, Nest Cam Kapalı ve Nest Cam Açık, bugün önceden sipariş için Amazon, Media Markt ve El Corte Inglés’den edinilebilir.
  • İtalya – Nest Learning Thermostat, Nest Cam Kapalı ve Nest Cam Açık, bugün önceden sipariş için Amazon, Media World ve ePrice’den edinilebilir.
  • Almanya ve Avusturya – Nest Protect dumanı + karbon monoksit alarmı, Nest Cam Indoor ve Nest Cam Outdoor, bugün ön sipariş için Amazon, Media Markt ve Conrad’dan temin edilebilir. Nest Learning Termostatının bu yılın sonunda olması bekleniyor.

İyi haber şu ki, çoğu ürün için ön sipariş başladı ve şimdi şubat ayı ortasına kadar gönderilecek. Ancak Almanya ve Avusturya’daki müşteriler Nest Learning Thermostat için biraz daha beklemek zorunda kalacaklar.

Bir Nest sözcüsü, Alexa uygulamasındaki Nest Smart Home Skill‘in, Nest ürünlerinin ve Amazon Echo, Echo Dot ve Tap‘ın satıldığı ülkelerdeki yeni müşteriler anlamına gelen “küresel bütünleşme” olduğunu söyledi. Termostatlarını Alexa sesi ile kontrol edebilmelidir komutlar.

Nest’in ayrıca kendi akıllı ev platformu ve ana şirketi olan Google, üreticileri var. Amazon Eko rakibine Google Home satıyor. Google Home şu anda yalnızca ABD’de satılıyor ancak Google Assistant ses kontrol yazılımı, Pixel ve Pixel XL gibi belirli Android telefonlarda bulunuyor. Her iki telefon da Almanya’da mevcut. Hangi ülkelerde Nest Akıllı Ev ile çalışabilecek daha fazla ürün olduğunu öğrenmek için CNET’in Nest’i ve Google Home / Google Assistant uyumluluk sayfalarını kontrol etmenizde fayda var.

Bir önceki yazımız olan GoCycle G3 İncelemesi başlıklı makalemizde G3, GoCycle ve GoCycle G3 hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar HakkındaÇAYLAK

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>