Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Giriş

Kayıt Ol

TEKNO AİLESİNDE SİZİ DE GÖRMEKTEN MUTLULUK DUYARIZ.

MuConnect Telefon Şarjı Konusunda Devrim Yaptı!

MuConnect Telefon Şarjı Konusunda Devrim Yaptı!

MuConnect iPhone ve Android Telefonlerı İçin Pratik ve Kullanışlı Bir Ara Bağlantı Aparatı Geliştirdi.

 

Telefon şarj kabloları zaman zaman takma çıkarma konusunda çok karmaşaya sebep olabiliyor, telefonu şarj durumunda çekip yerden alırken yada yanlışlıkla şarj halinde iken düşürdüğümüz de, şarj etmek için her takma çıkarma hareketinde kablo yüzeyi eğilip bükülmeler yada darbeler sebebi ile zarar görüyor. MuConnect Apple‘ın MacBook modelinden ilham alarak akıllı telefonlar için bir şarj etme eklentisi yapmayı amaçladı.

muconnect

MuConnect aslında tamamen 2015 yılı ortalarında Kickstarter ile hedeflerini aşan Znaps şarj eklentisi ile aynı ürün, Znap‘te olduğu gibi MuConnect’te de  ayrı iki modelden oluşuyor, bunlardan bir tanesi microUSB (Android) ve diğeri Apple Lightning (iPhone) connectors. Sistem iki ayrı bölümden oluşmakta: pin dediğimiz akıllı telefonun şarj soketine takılan ve orada sabit kalan şarj soketi kısmı ve Şarj cihazının üstünde sabit olan konnektör kısmı.

muconnect

İki parça birbirine yaklaştırıldığında magnetik olarak hemen yapışır. Akıllı telefonlar çok rahatlıkla bu düzeneğe dönüştürülebilir, Apple yada Android fark etmez. Şarj kablolarını telefona monte etmeye çalıştığımızda yaşadığımız bazı zorluk ve karmaşa tamamen ortadan kalkıyor. Şarja takılı durumda iken yanlışlıkla düşmesi yada şarj bağlantı kablosunun yerinden çıkması durumunda kablo yada bağlantı noktası kesinlikle zarar görmez etkilenmez.

muconnect

MuConnect ile Znap arasında ki tek fark telefonumuzu PC yada dizüstü bilgisayardan yada herhangi bir USB portundan şarj yaparken cihaz üzerinde bulunan bir düğme sayesinde aktif hale getirdiğimiz de hızlı şarj yapabilme imkanımız bulunmakta fakat hızlı şarj aktif iken veri alış-verişi yapamıyoruz. Normal duvarlarda ki şarj soketleri yani prizler de böyle bir durum yok tabii.

muconnect

Şirket bu cihazın tüm akıllı telefon kılıflarına uyumlu olduğunu belirtiyor ve üzerinde kablonun sonu ve telefonla birleştiği uç kısmında led ışık göstergesi bulunuyor, bu karanlıkta cihazınızı zorlanmadan bulmanızı sağlıyor. Akıllı telefununuzun alt kısmında küçük bir fazlalık göze çarpsa da bunun kullanıcı açısından kabul edilebilir bir durum olduğunu düşünüyoruz.

Bu pratik kullanıma sahip, kullanıcı dostu diyebileceğimiz ürün 12$ başlangıç fiyatı ile piyasaya çıkacak.

Bu modelin resmi ürün sayfasına buradan bakabilirsiniz: Magnetik Şarj Adaptörü

Buradan MuConnect hakkında hazırlanmış olan videoyu izleyebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Sony Xperia Z5 Compact İncelemesi başlıklı makalemizde sony Xperia Z5 Compact, sony Xperia Z5 Compact fiyatı ve sony Xperia Z5 Compact İncelemesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar HakkındaÇAYLAK

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>