Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Giriş

Kayıt Ol

TEKNO AİLESİNDE SİZİ DE GÖRMEKTEN MUTLULUK DUYARIZ.

LG W7 Serisi ” Duvardaki Resim”

LG W7 Serisi ” Duvardaki Resim”

LG W7 Serisi , Muhteşem Ultra İnce OLED’i ile Bir TV Olması Gereken Duvar Sanatı..

Düz panel TV’lerin daha ince, daha hafif veya daha iyi görünmediklerini düşüyorsanız LG, duvara yeni bir teknoloji getiriyor.

 

 

Tamamen yeni LG W7 Serisi OLED, gördüğünüz hiçbir TV’ye benzemiyor. Bacak veya kaide üzerinde tek başına duramıyor malesef. Bunun yerine, bir duvarda duruyor çünkü bunun için düşünüldü. Ve O duvara yapıştığında, sadece bir araya gelen birkaç bozuk para kalınlığında olduğunu görürsünüz. Gerçekten inanılmaz 3.85 mm. 0,15 inç, çok ince, yan taraftan fark etmiyorsunuz bile.

 

 

 

 

 


LG W7 Serisi OLED‘in 65 inçlik modelin ağırlığı sadece 8.165 kilo, 77 inçlik ise 12.25 kilo ağırlığında. Bu, in-wall stud’lar veya ağırlık limitleri hakkında endişelenmeden neredeyse her yere takılabilecek kadar hafif 32 inç LCD’lerden daha az. LG, özel olarak gömme montaj plakası içermekte. Üst kısmı normalde duvara vidalanırken, bu modelde mıknatıslarla duvara yapışırtığını görüyorüz ki bu ilk defa gördüğümüz çok iyi düşünülmüş bir uygulama . Ziyaretçilerin inanılmaz derecede şaşırtan başka bir konu ise çok esnek olması.

 

 

 

 

CES’de sergilenen en havalı ürünlerin çoğu sadece kavramlar ama LG önümüzdeki hafta başlarında ön siparişlerle bu mart ayında LG W7 Serisi OLED sevkiyatına başlayacak. Şu anda fiyatlandırma yok ancak LG’nin yeni ürün geliştirme direktörü Tim Alessi, geçen yılın en pahalı OLED TV’si olan G6’nın tavan fiyatından bir buçuk ya da iki kat maliyete mal olacağını açıkladı.

 

Bu, 65 inçlik boyutlar için yaklaşık 10,000 $ (yaklaşık olarak İngiltere’de £8,120 ve Avustralya’da 13.760 Avustralya doları) anlamına geliyor. Bunu, W7’nin ilk ortaya çıkacağı söylentileri başladığında tahmin ediyorum. 77 inçlik olan versiyonu hakkında sormadım, ancak şu andaki nispeten daha kalın versiyonun maliyeti 20.000 dolar. (kabaca 16.225 £, 27.515 Avustralya Doları). Kimse teknolojinin ucuz olduğunu söylemedi malesef.

İnceltmek Sadece Başlangıçtır.

LCD tabanlı televizyonlarda ultra ince işlemler genellikle görüntü kalitesinden ödün vermek anlamına geliyor ancak LG’ye göre W7 diğer 2017 OLED TV’lerle aynı görüntü kalitesini paylaşacak.

 

Sadece telefon ve dizüstü bilgisayar ekranlarında da bulunan bir ekran teknolojisi olan OLED’in Organik Işık Yayan Diyot uygulmasını  LG  büyük ekran boyutlarına taşıması bile başlı başına büyük olay. LG’nin OLED TV’leri, son birkaç yıldır yaptığımız testlerde Samsung, Sony ve diğerlerinin LCD setlerini alt ederek test ettiğimiz en iyi görüntü kalitesini sunuyor.

2017’de LG, OLED’lerin yüzde 25 daha yüksek tepe parlaklığı (vurgularda 1.000 nits’e kadar) ve daha iyi renk (DCI renk alanının yüzde 99’u) ile daha da iyi olduğunu söylüyor. Ayrıca dört HDR formatını destekleyecekler. Dolby Vision ve HDR10 (2016 modelleri gibi) ve HLG ve Technicolor (ikisi de henüz içeriği yok). Dolby Vision tarafından kullanılan dinamik meta veri sistemini taklit etmek için yeni bir “etkin HDR” modunun HDR10 kaynaklarından gelen görüntüyü geliştirdiği söyleniyor.

Peki ya Güç ve HDMI Kabloları? Hoparlörler?

LG’nin ultra ince OLED TV’siyle ilk karşılaştığımda, LG Display‘in Kore’deki tesislerine yapılan 2015 gezisi sırasında konsept formundaydım. LG’nin temsilcileri, bağlantıları ve bir güç kaynağını nasıl entegre edecekleri gibi engelleri aşabilecekleri en kısa sürede “Duvar Kağıdı TV” ürününü pazarlanabilir hale getirme niyetinde olduklarını açıklamışlardı.

LG W7 Serisi

LG W7 Serisi çok ayrı bir hoparlör çubuğunun (sound bar) nezaket inceliği diyelim. Sound bar, video bilgi ve güç taşıyan şeritli ince propilen kablo (82 inç uzunluğa sahip) vasıtasıyla TV’nin duvara monte edilen kısmına bağlanıyor. Çubuğun arka kısmında, HDMI’yı ve diğer girişleri barındırıyor, bunlara televizyonunuza takmak isteyeceğiniz alet ve aparatları takabiliyorsunuz.

Hoparlör çubuğu Dolby Atmos‘u kullanıyor ve çok az pop-up hoparlörü var ancak surround hoparlörlerden ve bir subwoofer’dan malesef ki yoksun. Bir TV için iyi diyebilirsiniz, ancak özel bir surround ses sistemi yerine geçmez.

 

LG W7 ” Duvar Resmi ” OLED TV

  • 65 ve 77 inç boyutları mevcuttur
  • Panelin ağırlığı sırasıyla 18 ve 27 pound
  • 3.85mm derinlik duvara montaj dahil (panel derinliği 2.57mm)
  • 4K çözünürlük
  • Dolby Vision, HDR10, HLG ve Technicolor HDR’yi destekler
  • Öne çıkan noktalarda 1000 nits zirve parlaklığı
  • DCI renk alanının yüzde 99’unu kaplıyor
  • Dolby Atmos ile birlikte ses çubuğu

 

LG, gerçek stantlarla gelen nispeten daha kalın bir OLED TV demetini de duyurdu. Geçen yıl olduğu gibi, LG 2017 OLED’lerinin hepsinin de aynı performansa sahip olduğunu söylüyor. Farklılıklar, resim kalitesinden bağımsız olarak şekillendirme, ses özellikleri ve diğer bazı özellikler diyelim.

Bir önceki yazımız olan Samsung QLED TV'ler LG'nin OLED'ine Karşı başlıklı makalemizde lg, OLED ve QLED TV hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar HakkındaÇAYLAK

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>