Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Giriş

Kayıt Ol

TEKNO AİLESİNDE SİZİ DE GÖRMEKTEN MUTLULUK DUYARIZ.

IOS ‘U ÇOCUKLARINIZ İÇİN DAHA GÜVENLİ HALE GETİRMEK

IOS ‘U ÇOCUKLARINIZ İÇİN DAHA GÜVENLİ HALE GETİRMEK

IOS ‘u Çocuklarınız İçin Daha Güvenli Hale Getirmek Sadece 20 Saniyede Mümkün!

Hem çocuklarınızı hem kredi kartınızı korumak için tüm Apple cihazlarında kolay bir yolu var, Ayarlar / Sınırlamalar Bölümünden  bunu yapabilirsiniz.

 

Yaklaşan yılbaşı öncesi tüm evlerin içinde aynı konuşmaların olması gayet doğal aslında, ” Baba bana iPad al, anne bana iPhone al.” size de tanıdık geldi mi? Apple cihazları çocuklar için büyülü teknoloji dünyasına girmek için belkide ilk adım. Fakat bu inanılmaz teknoloji dünyası yanında bazı risklerde getirmekte. Apple’ın bu konuda yanımızda olması gerçekten büyük şans.

IOS içerisine konumlandırılmış olan aile kontrol seçenekleri mevcut, biz bunu ” sınırlamalar ” olarak adlandırıyoruz. Bu Sınırlamalar bize bazı imkanlar sunuyor: çocuğunuzun mahremiyetini koruyor, çocuğunuzun maruz kalabileceği açık içeriklerden koruyor ve de en önemlisi belkide kredi kartınızı çocuğunuzdan koruyor.Bu ayarlamalar çok kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilir.

 Bu İşlem Sadece 20 Saniye

Ana ekrandan “Sınırlamalar” sekmesine geçiş çok kolay;

  • Ayarlar Uygulamasını açın,
  • Genel Ayarlar,
  • Aşağı doğru kaydırın ve sınırlamalar seçeneğine tıklayın,
  • Sınırlamaları etkinleştir seçeneğine tıklayın ve parola oluşturun.

Sınırlamalar parolası telefonun açılış parolasından farklı olmalı ve kesinlikle çocuğunuzla paylaşmamalısınız, bu parolanın sadece sizin için olduğunu unutmayın. Hepsi bu kadar gördüğünüz gibi kolay olduğunu söylemiştik.

Sınırlamalar sekmesi içinde ayarlamamız için sadece birkaç şey kaldı, içerik derecelendirmeleri, gizlilik özellikleri ve uygulama içi satın alma gibi şeyler. Apple’ın sınırlamalar içerisinde beş farklı seçenek sunması bu konumu oldukça kullanışlı hale getiriyor: İzin ver, izin verilen içerik, gizlilik, izin verilen değişiklikler ve Oyun Merkezi.

Apple Uygulamalarına ve Kredi kartınıza Erişimi Kısıtlayın

Denetim için ilk dikkat edilmesi gereken “izin ver” sekmesi, çocuğunuzun hangi uygulamaları kullanmaya izni var. Çocuğunuzun Yerleşik Apple uygulamalarına ve Safari, kamera ve FaceTime gibi özelliklere erişimlerini kısıtlayabilirsiniz.

IOS

Göz önüne almanız gereken daha büyük kısıtlamalardan ikisi, çocuğunuzun iTunes mağazasına erişim ve uygulama içi satın alma işlemleridir, cüzdanınız size teşekkür edecektir. 🙂

Çocuğunuzun yaşı ve sizin çocuğunuzla ilişkileriniz bunu belirler.

Cihazınızda Çocuğunuzun Büyük Değişiklikler Yapmasına Engel Olun

“İzin Verilen Değişiklikler” bölümü her ne kadar çocuğunuz için olsa da sizin için de geçerlidir.Çocuğunuzun cihazınızda yapabileceği değişiklikleri sınırlayabilirsiniz.

IOS

“İçerik derecelendirmeleri” Sekmesi ile filmler, müzikler ve şovları kısıtlayabilirsiniz.

IOS “İzin verilen içerik” bölümünde, çocuğunuzun medyayı ne şekilde kullandığını kısıtlamak için filmler, şovlar, müzik, kitaplar ve web sitelerindeki içerik derecelendirmelerini kullanabilirsiniz.

Burada çok önemli bir kısıtlama konusuda web siteleridir. Çocuğunuza, tüm websitelerine, yetişkinlere uygun içeriğe sahip sınırlı websitelerine veya belirli websitelerine erişim hakkı verebilirsiniz. Hatta erişmelerini istemediğiniz bazı websitelerinide ekleyebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Galaxy S7 Edge Suya Karşı Dayanıklılık Testi başlıklı makalemizde Galaxy S7 Edge, PhoneArena ve samsung hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar HakkındaÇAYLAK

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>