Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Giriş

Kayıt Ol

TEKNO AİLESİNDE SİZİ DE GÖRMEKTEN MUTLULUK DUYARIZ.

Google, Tatilinize Göre Arama Sonuçlarını Süslüyor.

Google, Tatilinize Göre Arama Sonuçlarını Süslüyor.

 Google arama kutusuna “Christmas”, “Chanukah”, “Kwanzaa” veya hatta “Festivus” yazarak her tatil için özel olarak dekore edilmiş sayfalar getirebilirsiniz.

Google tatilleri kutlamak için evrensel tatlı bir yol kullanıyor.

Google.com‘a gidip “Noel,” Xmas “veya” Noel “araması yaparsanız, sonuç sayfanız Hıristiyanların İsa’nın doğumunu kutladığı gün için tatil günlerinde neşeli bir şekilde dekore edilmiş olarak görebilirsiniz. Solgun mavi bir gökyüzü ve her mevsim yeşil renklerle kaplı karla kuşatılmış bir manzara … Nefis bir Noel Baba, manzarayı süsleyen kar taneleri düşerken bir ağacın arkasından dışarıya bakıp el sallarken. Noel ağacının tepesinde ise Bethlehem Yıldızı.

google-christmas

Bu arada, “Chanukah“, “Hanuka“, “Chanukkah” ve muhtemelen çok daha fazla yazım değişikliği arayışı, Stars of David ve görünür bir dreidel ile kraliyet mavisi bir gece gökyüzüne götürmekte. Dokuz mumlu bir menorası, sahnede sıcak, turuncu-pembe bir ışıma oluşturuyor. Sekiz günlük Yahudi bayramı Cumartesi gecesi başladı.

google-kwanzaa

Google‘ın arama kutusuna “Kwanzaa” yazarsanız, soluk turuncu bir arka plan ve üç kırmızı, bir siyah ve üç yeşil mum yanan bir Kwanzaa kinara ile tepesinde bir sayfaya gönderilirsiniz. Siyah mum, Afrika halkını simgeliyor. Kırmızı mum mücadelelerini belirtir ve yeşil mum umutlarını sembolize eder. 50. yıldönümünü kutlayan haftalık tatil Pazartesi günü başlıyor.

Festivus bile, “Seinfeld’den esinlenen kurgusal tatil”, harekete geçer. “Festivus” araması, sol taraftan aşağıya doğru uzanan uzun bir alüminyum direğe sahip bir sayfa getirir. Aklımızda yalnızca var olan tatil, Cuma günü gerçekleşti ve “Şikayetlerin Ortaya Çıkması” ve “Gücün Featları” nı içeriyordu.

Şikayetlerin bu tatil mevsiminde az olması ve güçlü yönlerinin çok olması dileklerimizle.

 

Bir önceki yazımız olan Quora 100 Milyondan Fazla Kullanıcıya Ulaştı! başlıklı makalemizde Quora ve soru-yanıt platformu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar HakkındaÇAYLAK

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>