Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Giriş

Kayıt Ol

TEKNO AİLESİNDE SİZİ DE GÖRMEKTEN MUTLULUK DUYARIZ.

Google Home Gelişiyor.

Google Home Gelişiyor.

Google Home , Amazon Echo’ya Rakip Olabilecek mi?


Bir aydan biraz fazla bir süre önce Google Evini inceledim ve bir ton potansiyel taşımasına rağmen, Amazon’un Echo‘su kadar çok yönlü veya kullanışlı değildi. Ancak önümüzdeki günlerde ve aylarda iyileşmesini bekliyoruz.

Sabırsızlanıyorum belki de, son bir aya kadar Google Home‘un şu ana kadar yaptığı iyileştirmelerden etkilenmedim. Bir ay içinde Amazon Echo, sahip olduğu yetenek ve ortakların güçlü kütüphanesine yerini aldı, Echo ilk olduğu için çok fazla göze çarpıyordu. Google Home ‘un böyle bir lüksü yok.

Google Home Amazon Echo’yu yenmek istiyorsa, yapması gereken çok iş var.

Şimdiye Kadar ki Savaş

Google Home
Hem Google Home hem de Amazon Echo, her zaman dinleyen konuşmacılardır. Google Home için “Tamam, Google” veya “Hey, Google” ve Amazon Echo için “Alexa” gibi uyarı kelimelerini söylüyorum – herhangi bir düğmeye basmak zorunda kalmadan cihaza sözlü komut verebilirsiniz. Her ikisi de kişisel asistanlar, akıllı ev denetleyicileri ve şovmenler olarak parti oyunları ve fıkraları ile tanınırlar.

Echo 2014 yılında piyasaya çıktı ve sürpriz bir hit haline geldi – şu anda 5 milyondan fazla sattı. Amazon, dijital yardımcısı Alexa‘yı kullanan Echo Dot gibi bir dizi başka Echo ürününe de sahiptir. Google Home, sadece Ekim ayında piyasaya sürüldü ve şirketin yeni Pixel telefonlarında da yer alan Google Asistanı adlı kendi dijital asistanını kullanıyor.

Google Home, doğrudan Echo ile rekabet etmek için tasarlandı, ancak başlatma sırasında tek avantajı ev multimedya ayarınızı sesinizle kontrol etmenize izin veriyor olması. Echo, akıllı bir ev denetleyicisi ve kişisel bir yardımcı olarak çok daha iyi.

Güncellemeler: Google Home için sessiz bir ay

Geçtiğimiz ay Google’ın rakiplerini çok sayıda yeni entegrasyonla ve üçüncü taraf geliştiricilere yönelik olarak desteklediğini gösteren Google’ın işaretlerini görmek istedim. Bu henüz gerçekleşmedi.

Google Home

Google bazı iyileştirmeler yaptı. Artık Belki WeMo ürünlerini kontrol etmek için Home‘u kullanabilirsiniz – ve WeMo Insight anahtarları basit bir akıllı ev kurulumu için en sevdiklerimizden. Home’un piyasaya sürülmesinden bu yana sadece tek bir yeni ve akıllı ev entegrasyonu bu. Alexa, Belkin’le olduğu kadar, Home‘ un akıllı ev ortaklarının geri kalanıyla (Nest, SmartThings, Philips Hue ve IFTTT) birlikte çalışıyor. Artı, Alexa çok daha fazlasıyla çalışıyor.

Amazon, Alexa için bir çok kabiliyet sağladı, çünkü geliştiriciler Alexa API’si aracılığıyla bu işi yapabiliyorlar. Google, Home’un piyasaya sürülmesinden sonra aynı etkiyi yaptı. Geçtiğimiz haftaki bir blog yayınında Google, Akıllı ev dilinin yeteneklerini genişlettiğini açıkladı – Weave – adlı şablonunu, Weave‘e (ve umarım Google Home uzantılı) akıllı ev cihazlarıyla daha fazla konuşmaya olanak tanıdı.

Duyuru, WeMo, LiFX, Honeywell, Wink, TP-Link ve İlk Uyarı’yı ​​kabul eden birkaç akıllı ev şirketi içeriyordu. Umarım gerisi Belkin‘i yakında takip eder.

Google Home

Belki de daha da önemlisi, Google da Android Things adlı bir geliştirici kiti duyurdu. Android Things, aygıt üreticileri için Weave ile çalışılan bağlı ürünleri yapmak için imkan sağlar.

Ana platform için Chromecast‘iniz varsa Netflix‘i sesinizle kontrol edebileceğiniz ve Sony‘nin hoparlörlerini ve TV’lerini Google’ın akıllı sesleriyle yerleşik olarak kontrol edebileceğiniz diğer büyük güncellemeler beklenen kazanımlar. Netflix entegrasyonu özellikle önemlidir. Bir Chromecast’i son derece kullanışlı bir şekilde kontrol etmek için kolaylık sağlar.

Yenilikler Yolda

Google Home’un birden fazla kullanıcı için daha iyi destek almasını istiyorum. Örneğin şu anda yalnızca bir kişinin takvimiyle ilgili soruları cevaplayabiliyor.

Google Home

Google Home üzerinden bir şeyler satın alabilmeyi umuyor ve akıllı kilitleri açmak ve kapamak için kullanmayı umuyorduk. Bu işlevler fazladan bir güvenlik katmanı gerektirecektir. Belki bazı komutlardan sonra şifreyi verebilir misin? Şimdilik, kişisel bilgileri yalnızca uygulamada açabilir veya kapatabilirsiniz. Home, sahip olduğu bilgiyi korumak için ek bir araç sunmuyor.

Sonunda, emin olmak için büyük bir hedeftir, ancak Home, dokunumsal bildirimlere izin vererek Alexa’yı geçebilir. Nest Protect‘inizin dumanın kokusuna ya da Nest Cam‘in harekete geçmesi durumunda Google Home‘da sesli uyarı düşünün. Bu dikkatle uygulanmalıdır; Kimse sanal bir sıkıntı istemiyor. Alexa herhangi bir uyarı sunmuyor, bu nedenle Google Home, Echo’yu kovalamak yerine kendi yolunu bulmayak için bir yol arayabilir.

Bir önceki yazımız olan Nike HyperAdapt 1.0 başlıklı makalemizde HyperAdapt 1.0, nike ve Nike HyperAdapt 1.0 hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar HakkındaÇAYLAK

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>