Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Giriş

Kayıt Ol

TEKNO AİLESİNDE SİZİ DE GÖRMEKTEN MUTLULUK DUYARIZ.

Facebook’tan Canlı Yayın Yapılabilecek!

Facebook’tan Canlı Yayın Yapılabilecek!

Facebook’tan Canlı Yayın Yapılabilecek! Periscopa Rakip Geliyor!

Önceki aylarda Facebook’tan canlı yayın yapmak için Facebook Mentions duyuruldu. Ancak Facebook Mentions’ı sadece ünlülerin gerçek hesapları gibi onaylanmış hesaplar kullanabiliyordu. Dün yalnızca ABD için duyurulan yeni çıkan canlı yayın özelliğinden yararlanmak için onaylı bir hesaba sahip olmanıza artık gerek olmadığını söyleyebiliriz yalnız iki koşul bulunmakta. İlk şart özelliğin yalnızca ABD’de kullanıma açılması, İkincisi ise yalnızca iOS için kullanılabilmesi.

Canlı yayın ve Kolaj Özellikleri

Henüz deneme aşamasında olan özellik, önümüzdeki aylarda dünya çapında aktif olması bekleniyor. Periscope’a rakip olacak bu düzenin kullanıcısına ne gibi bir kazancı olacak? Uzun vadede Periscope’a rakip olarak düşünülen olan bu canlı yayın özelliğiyle 1.4 milyar Facebook kullanıcısı bundan sonra canlı yayın ile iletişimde bulunabilecek. Listenizden biri canlı yayına başladığı vakit şayet takibini sürdürüyorsanız, bildirim alacaksınız. Canlı yayına başlamak ise son derece basit. Yeni durum güncellenmesi ekranda bir ikon biçiminde görünen bu özellik şuanlık “Live Video” olarak adlandırılmış. Ülkemize ise senebaşından evvel gelmesini bekliyoruz.

Bir önceki yazımız olan WhatsApp Messenger Kullanmıyorsanız Birdaha Düşünün! başlıklı makalemizde 3D Touch desteği, Anlık fotoğraf çekme ve gönderebilme ve konumunu gönderebilme hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar HakkındaÇAYLAK

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>