Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Giriş

Kayıt Ol

TEKNO AİLESİNDE SİZİ DE GÖRMEKTEN MUTLULUK DUYARIZ.

Facebook ve Twitter Nefret Söylemini Önleyecek

Facebook ve Twitter Nefret Söylemini Önleyecek

Facebook ve Twitter nefret söylemini önleyecek!

Google, Facebook ve Twitter , Almanya hükumetiyle internette ki nefret söyleminin önüne geçilmesi hususu ile ilgili uyuşmaya vardığı açıklandı. Almanya Adalet Bakanı, “Sosyal medyanın aşır sağın parti oyun yerine dönüşmesine izin veremeyeceğiz” dedi.


almanyada-facebook-twitter-ve-google-nefret-soylemini-engelleyecek


Facebook, Twitter ve Google, Almanya hükumetiyle internette ki nefret söylemlerinin önüne geçilmesi konusu ile ilgili uyuşmaya vardı. Almanya’nın Adalet Bakanı, ” Sosyal medyanın aşır sağın partisinin miting yerine dönüşmesine izin veremeyeceğiz” dedi.

510

Sosyal medya platformları Facebook ve Twitter ‘ın yanı sıra teknoloji devi Google, Almanya hükumetiyle internette ki nefret söylemlerinin önüne geçilmesi konusu ile ilgili uyuşmaya vardığını duyurdu.

facebook-272x125

Her üç firma da, platformların da paylaşılan ve nefret söylemi içeriği bulunan paylaşımları 24 saat içinde kaldıracak.

Varılan uyuşmayla beraber ülke yasalarının internet te de geçerli olacağını söyleyen Almanya’nın Adalet Bakanı Heiko Maas, ” Sosyal Medya aşırı sağcıların partisinin mitig alanına dönüşmeyecek, izin veremeyeceğiz” dedi.

twt_manset

Anlaşma öncesin de Almanya ‘da ırkçı söylemlerin sosyal medyada süratli bir artışa geçtiği belirlenmiş ve bu trend Başbakan Angela Merkel hükumetinin daha çok miktar da Suriyeli mülteciyi ülkesine kabul etme kararıy la bağlantılı olarak yorumlandı.

Her üç firmada da oluşturulacak olan uzmanların, gelen nefret söylemi şikayetlerini inceleyeceği haberini veren Adalet Bakanı Maas, bu uzmanların Alman yasalarını dikkate alarak karar alacağını söyledi.

Medya-ve-nefret-soylemi-nefret-sucu

Maas sözlerine, ” İfade özgürlüğü haricinde ırkçı ifadeler de bulunul ması durumun da, ifade edilen ırkçı ifadeler suç teşkil ettiğinde veya şahısları suça teşvik ettiği durumlarda paylaşımlar silinecek” dedi.

Almanya’nın mülteci siyaseti bilhassa neo Nazi guruplar arasında öfkeye sebep olmuştu.

Bir önceki yazımız olan Twitter’da Fenomen Olmanın Yolları başlıklı makalemizde twitter, twitter'da fenomen olmak ve Twitter’da Fenomen Olma hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar HakkındaÇAYLAK

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>