Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Giriş

Kayıt Ol

TEKNO AİLESİNDE SİZİ DE GÖRMEKTEN MUTLULUK DUYARIZ.

Audeze EL-8 Titanium Lightning Girişe sahip Kulaklık

Audeze EL-8 Titanium Lightning Girişe sahip Kulaklık

Audeze EL-8 Titanium Lightning Girişe sahip Kulaklık Çıktı!

Bu günler de Apple‘ın iPhone 7 modelin de 3.5mm standart kulaklık girişini çıkartarak kulaklık bağlantısı nı Lightning girişi üzerinden kullanmayı düşündüğü hakkında bir haber yapmıştık. Bu gelişme bir kısım insanlar tarafın dan reaksiyonla karşılanır ken, kulaklık yapımcılarının ise iştahını kabartacak gibi gözüküyor. Üst seviye kulaklık yapımcıların dan Audeze şirketi de bunlardan biri. Audeze EL-8 Titanium adı verilen kulaklık Lightning girişi ile ilgi çekiyor.


Audeze EL-8

Audeze EL-8 Titanium adlı kulaklık ligtning kablosu, dahili DAC (dijital ses dönüştürücü) birimi ile kulaklık amplifikatörü eşliğinde geliyor. Baya hoş görünüm bir dizayna sahip diyebileceğimiz kulaklık, üst seviye basit manyetik bir dizayna sahip. Üstünde bulundurduğu ligthning portu eşliğinde yüksek nitelikli 24 bit oynatma desteğide sunacak olan kulaklık müzik sever iPhone kullanıcılarının dikkatini çekecek gibi gözüküyor.

Yüzeysel manyetik kulaklık yapısı ile, mıknatıslı ince diyafram yapısı ve koni ve bobin dizaynlı kulaklık modellerine göre çokdaha çarpıcı bir ses tecrübesi sunabilen bir yapı olarak nitelendirebiliriz.. Şirketin normal yapıdaki EL-8 modelin de de yer alan, Fluxor manyetik teknolojisin de olduğu gibi ufak amplifikatörler bulunduran mobil aygıtlarda da daha yüksek ses tecrübesi sunmak amaçlanıyor.

Audeze EL-8

Lightning girişinden bağlantı kuracak olan Audeze EL-8 Titanium modeli, iPhone ‘da bulunan dahili DAC birimini geçerek kendi Audeze programı üstünden e-kolayzır ayarı yapabilme olanağını da sunacak.

EL-8 Titanium modeli, 24 bit ses desteği eşliğinde, CD niteliğinin de üzerinde 24bit/48 kHz ses desteğine sahip olacak. böylece birden fazla kullanıcının dinlediği nitelik manasında kayıplar sunmuş olan mp3 dosyaları da oran olarak daha yüksek nitelik ile dinlenebilme imkanı olacak.

Audeze EL-8 Titanium modelinin Apple Store mağazalarından ve internet üstünden 800$ fiyat etiketi ile satılması beklenmekte.

Buradan ilgili videoyu izleyebilirsiniz:

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Ricoh, Theta S 360 Derece Çekim Yapıyor! başlıklı makalemizde 360 derece çekim yapabilen kamera, Ricoh ve Theta S hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar HakkındaÇAYLAK

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>