Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Giriş

Kayıt Ol

TEKNO AİLESİNDE SİZİ DE GÖRMEKTEN MUTLULUK DUYARIZ.

Apple vs Samsung + (Diğerleri)

Apple vs Samsung + (Diğerleri)

Apple ve Samsung’u Kısa Bir Değerlendirelim!

Apple markasını bilmeyen yoktur artık. Teknolojiyle alakası olmayan insanların bile Apple deyince aklına kalite ve yüksek fiyat gelir. iPhone’ların sahip olduğu çok yüksek fiyat, telefonu biz Türk kullanıcılar için bir hava atma aracına dönüştürüyor. Maalesef iPhon‘un özellikleri, kamerası ya da işletim sistemi için alanlara kıyasla arkasındaki elma resmi için alanlar çok daha fazla. Diğer ülkelerde durumun daha iyi olduğunu düşünüyorum. Ancak alıcısı her kim olursa olsun iPhone satıyor. Hem de öyle bir satıyor kendine özgü içine kapanık işletim sistemi iOS bu yılki pazarın yaklaşık %14’ünü oluşturuyor. Kalan çoğunluk kısmı tahmin edebileceğiniz gibi Android. Ancak şunu unutmayalım Apple hepsi aynı yüksek fiyata sahip, birbirine benzer 12 telefonla sağlarken Android cephesi Samsung’undan tutun Çin’de üretilen çakma iPhone’a kadar yüzlerce cihaz ile bunu başarıyor. Elbet bu noktada Samsung’un totalda en büyük pazar payına sahip olduğunu söylemek isteyen insanlar çıkabilir. Doğrudur,Yüzdeyirmibir ile en büyük pazar payına sahip üretici Samsung’dur. Ancak yine aynı noktaya geliyoruz. Samsung markası altında çeşitleriyle beraber neredeyse 400 tane Android telefonu bulunmakta. Her türlü bütçeye uygun Samsung Telefon bulabilirsiniz. Ama Apple? Asla. Peki nasıl bu kadar satıyor?

android

Kesinlikle Apple marka değeri ve güven hissi. Şahsen aldığı iPhone’dan memnun olmayan bir kişi görmedim. Arada memun olmayan  bile onlarda büyük ihtimalle Android’den geçmiş ve sistemin kapalılığından yakınıyordur. Peki Android telefon alıp memnun olmayan birini gördünüz mü? Yüzlerce. Kimisi LG çok iyi der, kimisi bir daha LG asla. Biri size HTC tavsiye eder, başkası LG’de şu sorun var der. Ben bir Asus kullanıcısıyım ve telefonumu sadece bütçesi dar olanlara öneriyorum. Ne kadar memnun kalsam da şikayet ettiğim çok yönü var.

Hiçbir Android telefon üreticisi Apple gibi markalaşamadı. Tabi bunun en büyük nedeni çok fazla ve çeşitli cihazlar üretmeleri. Bazı cihazlar 3GB RAM’e sahipken bazıları 512Mb ile yetiniyor. Bir cihaz neredeyse bilgisayar gücünde işlemci içerirken diğeri aynı anda iki uygulama zor çalıştırıyor. Ve bunların hepsi bir işletim sisteminde çalışıyor. AndroidApple donanım ile yazılımı mükemmel bir şekilde harmanlarken diğer firmalar bunu yapamıyor. Ama Apple yazılımı donanıma, donanımı yazılıma göre üretiyor. Diğerleri ise dediğimiz gibi her donanıma benzer yazılım. Bu sebeple Apple daha istikrarlı bir kalite sunuyor. Bunu reklam kampanyaları gibi etmenlerle birleştirdiğimizde kimse 4000TL telefon mu olur diyemiyor. Dese de cevabı hazır: O Apple.

Bir önceki yazımız olan AMD YENİLİK RADEON SOFTWARE başlıklı makalemizde AMD, Catalyst Control Center ve CPU hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar HakkındaÇAYLAK

Yorumlar ( 2 )

  1. TABİKİDE APPLE.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>