Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Giriş

Kayıt Ol

TEKNO AİLESİNDE SİZİ DE GÖRMEKTEN MUTLULUK DUYARIZ.

Apple MacBook Pro 2016 , Touch Bar ile Geliyor.

Apple MacBook Pro 2016 , Touch Bar ile Geliyor.

Apple MacBook Pro 2016 (13 İnch) Touch Bar ile Geliyor. 

Apple yeni MacBook Pro ile yeni bir serüvene yelken açıyor. Bazı insanlar bu harika değişimi kaçırıyor.Bu mükemmel cihaz herkesin isteyeceği güzel ve güçlü bir makine, fakat bunun yanında pazarlama oyunlarına dikkat edilmesi gerek.

macbook pro
Bu MacBook Pro düzleştirilmiş bir klavyeyle ve genişletilmiş dokunmatik yüzeyle daha önceki ürünlere göre daha ince ve daha hafif. Intel işlemcileri, daha hızlı flaş depolama ve daha parlak bir Retina ekranına sahip. Yeni MacBook Pro ayrıca, bir kamyon dolusu dongle satın almanızı gerektiren Thunderbolt 3 destekli USB-C için tüm eski bağlantı noktalarını düşürdü, aynı zamanda birçok ileri teknoloji ürünü Windows dizüstü bilgisayarda bu yolu izlemekte.

Ama hepsini zaten biliyorsunuz. Gerçekten öğrenmek istediğiniz şey, yeni MacBook Pro’nun başlıca özellikleri: Yeni Pro klavyesinin üst kısmındaki işlev tuş satırının yerini alan, 1 cm uzunluğunda küçük bir dokunmatik ekran olan Touch Bar ve bu üst düzey makine için fiyatın üstüne çıkan jack’lar.


27 Ekim’de Apple’ın genel merkezinde açılan ve Kasım ayı başından itibaren satışa sunulan yeni 13 ve 15 inçlik MacBook Pro’lar hakkındaki temel bilgileri zaten kapsamlı bir şekilde inceledik. Aslında orijinal 2006 MacBook Pro’nun 10. yıldönümü olan bu MacBook Pro’nun tasarım değişiklikleri, bileşen yükseltmeleri ve bağlantı noktasına ilişkin kapsamlı bir bilgi edinmek isterseniz 2006 yılından başlayın.

MacBook’unuzda iPad’ten Esintiler

Dokunmatik Çubuk, klavyenin üstünde oturan, geleneksel F1-F12 tuşlarının yanı sıra kaçış tuşu ve güç düğmesi yerine oturan uzun, ince bir OLED dokunmatik ekran. Touch Bar’ın en sağ ucunda, iPhone’da bulunan parmak izi okuyucusu, güvenli sistem oturum açma ve çevrim içi ödemeler için Touch ID ve Apple Pay’ı etkinleştiren parmak izi okuyucusu mevcut.


Varsayılan olarak, Dokunmatik Çubuk ekran parlaklığı ve ses kontrolü dahil olmak üzere sistem araçlarını görüntüler. Fakat seçkin uygulamaları kullanırken (şu ana kadar çoğunlukla Apple tarafından oluşturulmuş olan Safari gibi uygulamalar, ancak üçüncü parti destekler yolda geliyor.), yeni bağlamsal komutlar Dokunmatik Çubukda görünüyor ve sistem araçları, sistemdeki yoğunlaştırılmış bir sürüme geçiyor. Şeridin sağ tarafı. Hacim ve parlaklık kontrollerine yine de erişebilirsiniz; ancak, varsayılan tüm komut listesini geri getirmek için, genişletmek için küçük bir oka hafifçe vurmanız gerekecektir (şu an kullandığınız uygulamanın içeriksel komutlarını da gizler).

Yeni 13-inç MacBook Pro’nun Touch Bar sürümüyle elinizde ciddi zaman geçirdikten sonra yeteneklerini geniş bir uygulama yelpazesiyle test ederek, bilgisayar deneyiminizi artıracak bir araç gibi görünüyor, ancak devrim yaratmayacak. Tam bir dokunmatik ekran kapasitesinden daha az bir şey yapıyor ancak Apple, tuş vuruşlarını azaltmak, görevleri düzene sokmak ve ek düzeylerde ince denetimler eklemek için onu kullanmanın bir yolunu bulmuş.

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Hangi Telefon, Hangi 4.5G Hızını Destekleyecek? başlıklı makalemizde 4.5G ve 4.5G Hızını Destekleyecek Cihazlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar HakkındaÇAYLAK

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>