Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Giriş

Kayıt Ol

TEKNO AİLESİNDE SİZİ DE GÖRMEKTEN MUTLULUK DUYARIZ.

Akıllı Telefonlardaki Şarj Sorununa Yeni Çözüm Geldi !

Akıllı Telefonlardaki Şarj Sorununa Yeni Çözüm Geldi !

Akıllı telefonlardaki şarj sorununa yeni çözüm geldi!

Hepimizin bildiği gibi Akıllı telefonların pil ömrü uzun süre dayanabilecek boyutlara henüz ulaşamadı. Pil ömrünün daha uzun süreli olabilmesi için yapılması gereken ufak ama yararlı bilgiler sizin için derledik…

Akıllı telefonlardaki şarj sorununa yeni çözüm geldi! Yeni geliştirmelerle birlikte cihazlardaki bu pil ömrünü biraz daha tasarruflu kullanmak en işlevsel özellikler arasında yer alıyor. Diğer yandan kullanıcılar tarafından bazı basit hareketlerde benzer tasarruflar sağlamak mümkün.

İşte akıllı telefonunuzu daha uzun kullanmanız için yapmanız gerekenler…

teknoaile şarj sorunu2

Wirecutter‘da yer alan habere göre batarya ömrünü artırmanın en etkili uygulamalardan biriside bir reklam engelleyici kullanmak.

Zira çevrim içi ortamdaki her unsur gibi karşılaştığımız reklamlar da telefonun kaynaklarını kullanıyor.

Örneğin tarayıcınız bir sayfadaki reklam görsellerini ve videoyu indirmeye çalışırken büyük oranda cihazın pilini de harcıyor.

Wirecutter yetkilileri konuyla ilgili yaptıkları testlerde 120 dakika boyunca reklam engelleyici yazılımlar olmadan, yine aynı süre boyunca bu yazılımları kullanarak web sitelerinde dolaştıklarında arada önemli bir fark tespit etmişler.

Bir reklam engelleyici olmadan bu süre boyunca iPhone 6S‘in bataryasının yüzde 18’i harcanmış.

Fakat aynı süre boyunca 1Blocker aktif haldeyken yalnızca yüzde 9’luk bir batarya oranının harcandığı tespit edilmiş. Aynı test 2015 seri Moto X Pure’da ise çok daha çarpıcı sonuçlar vermiş.

Zira bu cihazdaki Chrome üzeriden yapılan 120 dakikalık bir web dolaşımında yüzde 22’lik bir batarya kullanımı söz konusuyken, Ghostery reklam önleme yazılımıyla birlikte bu oran yüzde 8’e kadar düşmüş.

teknoaile şarj sorunu1

Reklam engelleyicilerin tarayıcının hızını arttırdığı bilinen bir gerçekti, fakat bu testle birlikte aynı zamanda batarya ömrüne de olumlu katkılar yaptıkları artık açıkça görülüyor.

Biz zaten %100 doldurup öyle şarjdan çıkarıyoruz demeyin. Telefondaki yazılım, bataryayı tamamen şarj etmiyor. Belli bir tolerans payı bırakıyor. İşte biz bundan da faydalanacağız. Özellikle HTC Desire‘da denedim ve başarılı olduğunu gördüm. Her şirket, her modelinde de bu payı bırakacak değil. Ama sizin telefonunuzda bırakılmış olabilir. Denemekten zarar gelmez. Akıllı telefonlardaki şarj sorununa yeni çözüm geldi

İzleyeceğiniz adımları aşağıda sıra ile anlatıyoruz:

  • Telefonu %100 dolana kadar şarj edin.
  • Telefonu şarjdan çıkarın ve telefonunuzu kapatın
  • Telefonu tekrar şarja takın ve bekleye bildiğiniz kadar bekleyin. ( 1-3 saat arası )
  • Telefonu şarjdan çıkartın ve telefonunuzun açma tuşuna basarak açın.
  • Telefonunuzu açtıktan sonra ise 2-5 dakika arası hiç birşey yapmadan bekleyin. ( Şarja takılı olmasın )
  • Telefonunuzu tekrar kapatın ve en az 30 dakika tekrar şarja takın.
  • Şarjdan çıkarın ve telefonunuzu normal kullanın. İşlem bitti.

Bir önceki yazımız olan CAT S60 Termal Kameralı İlk Telefon! başlıklı makalemizde android, CAT S60 ve telefon hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar HakkındaÇAYLAK

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>