Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Giriş

Kayıt Ol

TEKNO AİLESİNDE SİZİ DE GÖRMEKTEN MUTLULUK DUYARIZ.

Akıllı Telefonlarda Doğru Bildiğimiz Yanlışlar!

Akıllı Telefonlarda Doğru Bildiğimiz Yanlışlar!

Doğru Bildiğimiz Yanlışlar dan Kurtulmanın Artık Vakti Geldi!

Teknoloji ile ilgili her şeyde olduğu gibi, telefonlarımız ile ilgili de kulaktan dolma bilgiler malesef bizi yanıltıyor. Bugün bir türlü bitmek bilmeyen bu hatalı bilgileri bir bölümününden artık sizi kurtarmak istiyoruz. İşte gerçek olmayan 8 bilinen cep telefonu efsanesi.

Arka Plan Uygulamalarını Kapatmalı mıyız?

iOS ve Android, uygulamalar arkaplanda çalışmalarını kısıtlıyor. Bu sebepten arkaplanda ne kadar çok program açıksa, aygıtınızın o kadar yavaşlayacağı algısı yanlıştır. Arka plandaki programların piliniz üstündeki tesiri ise çok düşüktür.

Doğru Bildiğimiz Yanlışlar

Şarj Etmeden Başlangıçta Pili Tamamiyle Tüketmeli miyiz?

Lityum piller, Ni-Cad ve Ni-Mh pillerin aksine tamamiyle boşaltılmaya gereksinim duymazlar. Lityum pillerde “hücre belleği” adını verdiği aksilik yaşanmadığından fazlası çağdaş pil, bu tür bir ihtiyaca sahip değil. Bununla eş güdümlü birtakım uzman lar, bir kaç ayda bir pilinizi tamamiyle boşaltıp, tamamiyle şarj etmeniz gerekliliğini düşünüyorlar. Bu sebepten bu söylentinin bir gerçeklik durumu olduğu özetlenebilir.

Doğru Bildiğimiz Yanlışlar

Bluetooth ve Wi-Fi Direct Pilinizi Öldürürmü?

Bluetooth ve Wi-Fi Direct’in yeni nesil dediğimiz bağlantı elemanları, kullanılmadıkları durumda yok denecek kadar az pil tüketiyor. Bir aygıtla bağlanıp dosya transferi yapmış olduğunuzda pil tükettikleri doğru, fakat transfer dışında onları açık bırakmak pilinizin süratle tükenmesine neden olmayacaktır.

Yüksek Özellikler, İyi Performans Manasına Gelirmi?

Bu efsanenin aslında biraz gerçeklik payı olduğunu söyleyebiliriz, fakat yüksek yöntem özellikler, her vakit yüksek bir performans kazandırmayabilir. Mesela 12 megapikselilk bir kamera, 8 megapiksel bir kameradan çok daha iyi olabilir. Benzerini çok çekirdekli İşlemciler için söylemek de olası – çekirdek adedi dışında rol oynayan diğer etkenler de bulunmaktadır. Kullandığınız işletim sistemi üzerinden kullanım biçiminize performansı belirleyecek çoğu etken bulunmaktadır.

Teknik Özellikler, Genellikle Tüketicileri Etkileme Aracı Olarak Kullanılır –( bu tuzağa düşmeyin!)

Doğru Bildiğimiz Yanlışlar

Yalnızca telefonunuzla Gelen Şarjadaptörünü Kullanmalısınız! Söylemi Doğru mu?

Bu efsanenin telefonunuzun yapımcısıne daha fazla para kazandırmak üzere ifade edildiği şeklinde özetlenebilir. Telefon yapımcıları, fiyatları pekde ucuz sayılmayan adaptörleri bizlere satmak konusu ile ilgili çok kararlılar. Gerçek ise doğru özelliklere sahip herhangi bir adaptörün telefonunuza uyacağı gerçeğidir. Tabii ki taklit, ucuz şarj adaptörlerini seçmenizi söylemiyoruz (bu adaptörler tehlikeli bile olabilir) – pazarda nitelikli üçüncü sınıf şarj aygıtları bulmanız olası.

Telefonu Gece Şarjda Bırakmak, Batarya yı Öldürür mü?

Eskiden doğru olan bu efsane, bataya ve şarj teknolojisinin gelişmesi ile tamamiyle geçersiz duruma geldi. Eski batayalar, şarj olduğunu farkedemediği için daimi şarj, pilömrünün gerilemesine sebep oluyordu. Fakat bugünkü şarj teknikleri, telefonunuzun tamamiyle şarj olmasının sonrasında pile giden elektrik akımını durdurması gibi ileri teknoloji şarj opsiyonları var. Bu sebepten uyurken aygıtınızı şarjda bırakmanızın sakıncası yok.

Kullanıcılar Daha Ufak Aygıt İstiyor.

Bir vakitler ufak telefonlar arasında yaşanan yarış, bugün konumunu büyük ekranların rekabetine bıraktı. Günümüzün tüketicisi, programlar, eposta, oyun ve videolu sohbet için geniş bir kısmı tercih ediyor. iPhone 6 Plus ve Galaxy Note’un başarısı, daha büyük, daha kuvvetli telefonlara olan isteğin yüksek olduğunun en iyi kanıtı.

Doğru Bildiğimiz Yanlışlar

Otomatik Parlaklık Ayarı, Bataryadan tasarruf sağlarmı?

Ekran aydınlatma sensörü, topladığı bilgilerle İşlemciyi defalarca kez meşgul ettiğinden, düşük ekran parlaklığı, pil kullanımının düşmesine engelleyebilir.

Bir önceki yazımız olan Pushbullet Dosya Aktarım Uygulaması başlıklı makalemizde android, Dosya Aktarım Uygulaması ve dosya transfer etmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar HakkındaÇAYLAK

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>